українському суспільстві не вигідно бути здоровим":

інтерв’ю з кращим медиком Волинської області Віктором Морозом

Мороз Віктор Васильович, лікар-уролог, головний лікар Нововолинської центральної міської лікарні Волинської області, Заслужений лікар України, лауреат Національної Медичної Премії 2012 року у номінації «Медик Регіону»

Вікторе Васильовичу, кому чи чому у своєму житті Ви завдячуєте вибором професії лікаря та спеціалізації уролога?

Мамі, яка все життя пропрацювала спочатку фельдшером, а згодом медсестрою у лікарні. Я часто відвідував її на роботі, спостерігав за іншими медичними працівниками. І зрештою, настільки звик до атмосфери в лікарні, що вже не уявляв себе поза її межами. З того часу у моєму баченні майбутнього медицина грала партію головної скрипки. Тому у 10 класі я вже чітко знав, що хочу бути лікарем, чого не можу сказати про сучасних випускників шкіл. Зараз молодь часто несвідомо вступає до МНЗ. Медицина – не захопливе заняття, сповнене щоденного героїзму та гострих емоцій. Досить часто – це й рутинна, однак наполеглива робота: тривалий процес встановлення діагнозу та догляду за хворим. Не варто вірити всьому, що пишуть ЗМІ, порятунок життя – не завжди красиво, естетично і феєрично. Теорія і практика перетинаються не завжди, інколи вони йдуть паралельно одна одній.

Отож, Ви вступили до медичного закладу, як далі складався Ваш професійний шлях?

Після закінчення у 1975 році Вінницького медичного інституту мене направили працювати урологом до Локачинської центральної районної лікарні. Через 5 років я став заступником головного лікаря, а з вересня 1984 року – й головним лікарем Нововолинської центральної міської лікарні. 29-ий рік моєї трудової діяльності на посаді головного лікаря увінчався перемогою в конкурсі «Національна Медична Премія» та нагородженням найвищою незалежною громадською відзнакою у сфері медицини. Я цим пишаюся і дуже вдячний долі за сили, якими вона щодня мене наповнювала задля виконання професійних та управлінських обов’язків на високому рівні.

Як оцінюєте успіхи діяльності Нововолинської центральної міської лікарні?

Показники пацієнтських звернень до лікарні є найкращим свідченням результатів її діяльності. Якщо щорічно у нашій лікарні проходить 950 пологів, то серед них: 600 – це пологи жительок нашого міста, то 350 – пологи жінок прилеглих регіонів, а 150 – пологи пацієнток з Львівської області.

Наскільки великою є Нововолинська центральна міська лікарня?

У нас – 1000 працівників, 200 з яких лікарі. Ми пережили зміни кількох влад та революцій. Для порівняння додам, що у 80-х роках у нас було 800 лікарняних ліжок, згодом їх кількість скоротили до 600, а зараз ми маємо 325 ліжка. Усе тече, все змінюється.

Яким є Ваше бачення процесу реформування системи охорони здоров’я і чи необхідне воно взагалі?

Безумовно, необхідне. Змінювати систему потрібно, адже вона не влаштовує ані пацієнтів, ані самих медичних працівників. Однак впроваджувати ці зміни необхідно дуже обережно, аби не нашкодити, зберегти і примножити здобутки в сфері охорони здоров’я. Необхідно змінювати підходи до реалізації цих реформ. Ідея про введення до використання в каретах швидкої допомоги GPS-пристроїв – гарна. Та чи не доцільніше було б почати реформування з самих фахівців та поступовій заміні машин, на яких вони їздять? Адже деякі з них взагалі не придатні до експлуатації та використання! Потрібно вирішувати спочатку нагальні питання, а після них переходити до реалізації менш термінових. Відкритим й досі залишаються багато запитань. Зокрема, як так організувати процес реформування, аби медична допомога не постраждала зараз? Тобто, як, працюючи на майбутній результат, не зашкодити поточним успіхам у процесі надання екстреної та швидкої допомоги?

З чого пропонуєте розпочати?

Важливо спочатку збільшити кількість виїзних машин швидкої допомоги, а їх марку адаптувати до місцевості, у якій вони працюватимуть. Це зекономить час на дорогу як по ґрунтових дорогах у сільській місцевості, так і по асфальтованій з вибоїнами у міській. Останнім часом покращилось медикаментозне забезпечення карет швидкої допомоги. На цьому етапі важливо систематично проводити аудит додаткових потреб, аби тримати руку на пульсі попиту на препарати. Розумні люди учаться на помилках чужих. Чому б не взяти за приклад досвід реформування системи охорони здоров’я в цілому та практики надання екстреної й швидкої допомоги зокрема в найбільш схожих у суспільно-політичному та економічному планах держав-сусідів? В Угорщині, Польщі чи Білорусії…

Імідж українських медиків без упину падає. У ЗМІ їх часто зображають вовками у білих халатах. Прокоментуйте, будь ласка, таку тенденцію.

Наразі мас-медіа часто свідомо, рідше несвідомо, а ще рідше справедливо оцінюють дійсність. Якщо подивитись телевізор чи послухати радіо, то гірше медиків немає нікого. Беруть хабарі, недобросовісно виконують свою роботу чи взагалі нею нехтують. За час мого навчання лікар користувався повагою у населення. Як в східній, так і в західній Україні до лікаря зверталися з пошаною «пане доктор», а зараз? Лікар був шанованою і знаною людиною у населеному пункті. Однак говорити про те, що це пацієнти винні у зниженні статусу медичного працівника не можна. У цьому винні й самі медики.

Яким є кредо Вашої професійної діяльності?

Допомагати людям.

Як вважаєте, де проходить межа між практикою безпечного самолікування та нанесенням шкоди власному здоров’ю?

Самолікування – це нонсенс. Самолікуванням займаються тільки самовбивці. Я взагалі не розумію, для кого на телебаченні зранку до вечора транслюють рекламу лікарських препаратів? Точно не для лікарів. Рекламісти розраховують на появу та підвищення попиту на препарати у потенційних пацієнтів. Очевидно, що ймовірність купівлі чудо-препарату хворою людиною, яка почула по телевізору обіцянку вирішити свої проблеми зі здоров’ям швидко і безболісно, висока. Продаж ліків не повинен бути безрецептурним. Аптека – не магазин, а фармацевт чи провізор – не торговий представник. Тільки лікар може давати рекомендації по лікуванню, а не людина біля прилавку аптеки чи на вулиці. У США на полицях супермаркетів стоять у кілька рядів вітаміни та аспірини. Решту медикаментів можна придбати у разі пред’явлення рецепту виключно в аптеках. В Україні досі відкритим залишається й питання якості цих медикаментів…У Америці лікарські препарати – у якісних, легких, герметичних упаковках, на яких написане ім’я та прізвище пацієнта. У такому флаконі рівно стільки пілюль, таблеток чи капсул, скільки передбачено рецептом, а дозування прийому ліків розписане до деталей.

Вікторе Васильовичу, Ви б назвали себе здоровим лікарем?

Усе життя я веду здоровий спосіб життя і гарно себе почуваю, тому маю усі підстави вважати себе здоровим лікарем. Намагаюсь якнайбільше ходити, а також обмежувати себе у їжі. Відділення урології у нашій лікарні знаходиться на 5-му поверсі. Відтак, по кілька разів на день мені доводиться підніматись і опускатись по сходах. Принципово не користуюсь ліфтом, а коли бачу колег біля дверей шахти ліфта, оперативно проводжу з ними виховну бесіду про необхідність ведення здорового способу життя. Після цього ми вже разом біжимо по сходах. У вихідні дні прогулянки на свіжому повітрі для мене – життєва аксіома.

На Водохреща пірнали в ополонку?

Аякже! Більше того, зранку я щодня обливаюся холодною водою.

Ви живете у приватному будинку?

Ні.

А як же це можливо у квартирі?

Можливо все, варто тільки захотіти. Увечері я ставлю посудини з водою на балкон, а зранку збиваю льодяну кірочку з пришерхлої рідини. Так на балконі й загартовуюсь. Раджу усім починати свій день з обливань, адже це не тільки бадьорить після сну, а й наповнює ваш організм зарядом енергії на весь день.

Тобто Ви «за» спорт і активний відпочинок?

Можу з впевненістю сказати, що я «за» фізичну культуру, однак «проти» спорту. Поясню чому. Якщо фізкультура – це рух і запорука повноцінного життя, то спорт – це перенавантаження, що корисне далеко не кожному організмові.

Як, окрім власного прикладу, пропагуєте серед працівників Вашої лікарні та її пацієнтів здоров’я та здоровий спосіб життя?

Оскільки я людина публічна, мені часто доводиться виступати перед численними аудиторіями. Можливості донести корисні погляди про необхідність та способи підвищення і збереження свого рівня здоров’я я намагаюсь використовувати по максимуму. На базі нашої лікарні вже 2 роки поспіль працює кабінет з профілактики серцево-судинних захворювань. У ньому може кожен бажаючий абсолютно безкоштовно з’ясувати входить він до групи ризику по серцево-судинних захворювань чи ні. Пацієнтам вимірюють рівень цукру в крові та холестерину, з’ясовують його вагу і тиск. Нагадаю ще раз, що діагностика проводиться безкоштовно, а бажаючих виміряти свою групу ризику – дуже мало. Зверніть увагу, але як не парадоксально, однак у нашому суспільстві не вигідно бути здоровим. Для пенсіонерів та інвалідів – постійні знижки та пільговий проїзд… А чому б не мотивувати соціальними бонусами людей, які ведуть здоровий спосіб життя?

Наприклад, за те, що вони не курять і не п’ють, чи що 3 роки підряд не були на лікарняному…

Саме так. Моя донька живе в США. Відтак, мені багато разів доводилось відвідувати її на «новій землі». Часті поїздки до Америки дали мені змогу сприймати США уже не з позиції туриста, а зі сторони її постійного жителя. Можу сказати, що в США йде жорстка боротьба з шкідливими звичками. Якщо палити на вулицях – ознака поганого тону, то у ресторанах взагалі немає спеціально відведених місць для куріння. Запалити цигарку бажаючі можуть тільки на глухих задвірках громадських місць біля баків зі сміттям. Як бачите, усе влаштоване таким чином, аби де мотивувати курця витягти цигарку проблемою пошуку місця для паління та ще й такого незручного. Разом з цим, продаж цигарок у супермаркетах здійснюється не централізовано, як у нас в Україні біля кас, а у віддалених кутках супермаркету.

А де працюють Ваші діти зараз?

Донька у США працює менеджером у великій ІТ-компанії, а син у Киві – юристом.

Які ж вихідні у США? Чи відрізняються вони від українських?

Відрізняються тим, що у суботу та неділю в парках значно більше людей, ніж в Україні. Хтось бігає алеями, хтось прогулюється вздовж парку, хтось грає в ігри, хтось займається фізичними вправами на газоні, а хтось й просто читає книжку. Любо глянути. У нас же парки використовують більше для «пікніків», аніж для відпочинку.

Невже у США все так прекрасно?

Звісно ні, там є й свої крайнощі. Наприклад, вегетаріанство та індустрія фаст-фудів. Остання вирощує людей не просто з надмірною вагою, а з високим ступенем ожиріння. Пригадую, як до автобусу зайшла жінка неймовірно великих розмірів. В Україні таких людей мені не доводилось зустрічати, тому був шокований побаченим. Я був впевнений, що вона «не влізе» на стілець, однак після того як жінка придбала квитки на 2 пасажирських місця, я зрозумів, яким чином вона їздить у громадському транспорті.

Яким, на Вашу думку, повинен бути хороший лікар?

Природно, що – професіоналом своєї справи та порядною людиною. Однак, головною рисою повинна бути людяність. Якби при вступі у МНЗ можна було б якимось чином виміряти відсоток наявності цієї риси в абітурієнтів, які хочуть стати медиками, сфера охорони здоров’я працювала б на порядок вище. Наявність у лікаря співпереживання робить його майстром. Лікар повинен пам’ятати: якщо інженер, гідрометеоролог чи сантехнік ще має право на помилку, то медичний працівник – ні. У руках медичного працівника знаходиться життя людини, а не механізму, який у разі несправності можна викинути чи замінити на новий.

Таких медичних працівників, які б відповідали критеріям людяності, професіоналізму та порядності у Вашій практиці було багато? Ви можете їх назвати еталонами медичних працівників?

Не еталонів, а швидше прикладів для наслідування у моїй практиці було більші ніж достатньо. Своїм вчителем вважаю Кравчука Василя Остаповича, який працював завідуючим хірургічного відділення Волинської обласної лікарні у 1975 році. Саме за його допомоги під час проходження інтернатури я отримав неоціненний досвід роботи з пацієнтами. Ця людина сприяла утвердженню у мені таких рис як: порядність та відповідальність. Назавжди запам’ятав я й підходи в управлінні закладами охорони здоров’я таких начальників Управління охорони здоров’я як: Віцяка Павла Івановича та Іванюка Володимира Антоновича. Більше того, коли бачу в молодого спеціаліста-медика чи інтерна щось позитивне в процесі виконання ним професійних обов’язків, то чому б не повчитись й у нього?

Чи була у Вашій лікарській практиці така ситуація, яку Ви пам’ятатимете все життя?

Так, нажаль, була. Субота. У хворого – стома сечового міхура. Я пішов на операцію. Першим, що я зробив, це вставив у живіт трубку для виведення сечі з організму. Другим кроком був надріз та робота з сечовим міхуром. Після чого сечовий міхур необхідно було зашити. В процесі операції я зрозумів, що у хворого не просто стома, а рак сечового міхура. Я зашиваю міхур, а він розлазиться в руках. Зчепити його було неможливо, адже він уже досяг желеподібної консистенції. Той піт, який у мене тік по спині, коли я зашивав цей сечовий міхур, я ніколи не забуду: за 30 років трудового стажу. З терапією хворий прожив ще трохи часу, після чого помер. Після таких ситуацій відчуваєш себе розбитим. Однак, коли бачиш на вулиці міста здорових людей, яким я чи медики моєї лікарні врятували життя, починають рости крила. У такі моменти хочеться від радощів закричати. Негатив присутній там, де ти безсилий комусь допомогти. Одного разу, був випадок коли жінка, причинивши двері до мого кабінету, сказала «дякую» і пішла геть. Я сприйняв це як знущання та іронію у свою адресату, тому дуже розгнівався. Потім з’ясувалось, що вона просто йшла повз мій кабінет і вирішила сказати мені слова вдячності за мою допомогу. А я думав, це іронія!

Вікторе Васильовичу, а чого як лікар Ви досі боїтеся?

Не можу відчувати себе спокійно, коли плаче дитина від болю Це для мене – емоційний поріг. Думаю, що через це я б ніколи не міг стати хорошим педіатром чи травматологом. Зарплата у лікарів – мала, вимоги суспільство ставить високі, а ступінь відповідальності й ціна лікарської помилки – непростимі. Тому я ще з дитинства відмовляв своїх дітей від освіти та роботи в сфері охорони здоров’я.

Якою буде універсальна професійна порада від Вас, як кращого медика регіону, для пацієнтів?

Людям бажаю ніколи не ставати пацієнтами, аби я міг їх запросити тільки в родинний будинок Якщо ж ви все ж потрапили до лікарні, то намагайтесь вірити в швидке одужання своїми зусиллями, зусиллями лікарів та Бога. Пам’ятайте, профілактика – краще, аніж лікування.

Продовжіть фразу: лауреат Національної Медичної Премії 2013 року – це…

Це фахівець, якого рішенням авторитетного журі було визнано кращим. Слава Богу, що є такий конкурс. Для нас, медиків, він дуже важливий. Займатися підняттям престижу професії медика – справа не з легких.

Новини проекту

Предыдущая Следующая Страница:

Прес-анонс…

30-07-2014 Просмотров:40077 Новости pr - avatar pr

Міжнародний Медичний Форум у пріоритеті медичної спільноти 14-16 жовтня 2014 року у ВЦ «КиївЕкспоПлаза» відбудеться V ЮВІЛЕЙНИЙ МІЖНАРОДНИЙ МЕДИЧНИЙ ФОРУМ...

Детальніше...

З Днем мед…

13-06-2014 Просмотров:40035 Новости pr - avatar pr

З Днем медичного працівника 2014

Вітаємо кращих медичних працівників із професійним святом!   З нагоди святкування Дня медичного працівника, Оргкомітет та Виконавча дирекція конкурсу "Національна Медична Премія"...

Детальніше...

Розпочало …

12-05-2014 Просмотров:40018 Новости pr - avatar pr

Розпочало роботу Журі 2013-14

Розпочало роботу Журі Національної Медичної Премії!   Розпочало роботу Журі конкурсу "Національна Медична Премія" у справі визначення лауреатів найвищої громадської відзнаки у...

Детальніше...

Оргкомітет…

10-04-2014 Просмотров:40006 Новости pr - avatar pr

Оргкомітет 10.04.2014

Затвердили формат церемонії на засіданні Оргкомітету Національної Медичної Премії!   10 квітня 2014 року в Академії медичних наук України відбулось...

Детальніше...

Відкритий …

04-04-2014 Просмотров:39698 Новости pr - avatar pr

Відкритий лист! Останнім часом до Виконавчої дирекції Національної Медичної Премії все частіше надходить інформація про продажність конкурсу: про те, що...

Детальніше...

Якщо Ви, В…

19-03-2014 Просмотров:41021 Новости pr - avatar pr

Якщо Ви, Ваші друзі чи знайомі були свідком героїчного вчинку медика, який, нехтуючи власною безпекою, рятував на Майдані пораненого чи потерпілого, просимо розповісти про це нам!

До уваги очевидців порятунку людей на Майдані! Всеукраїнський незалежний громадський конкурс «Національна Медична Премія» спільно з Всеукраїнською Радою захисту прав...

Детальніше...

Анонс ММФ …

05-03-2014 Просмотров:40481 Новости pr - avatar pr

Анонс ММФ 2014-2

  14 – 16 жовтня 2014 року у м. Києві (ВЦ «КиївЕкспоПлаза») відбудеться V ЮВІЛЕЙНИЙ МІЖНАРОДНИЙ МЕДИЧНИЙ ФОРУМ – масштабний комплексний...

Детальніше...

Національн…

24-02-2014 Просмотров:38167 Новости pr - avatar pr

Національна Медична Премія – найвища громадська відзнака у сфері медицини!

Національна Медична Премія – найвища громадська відзнака у сфері медицини!   Щороку сотні відомих і впливових представників медичної й фармацевтичної спільноти України...

Детальніше...

Конференці…

18-02-2014 Просмотров:40063 Новости pr - avatar pr

Конференція ФК 15-17.04.2014

15-17 апреля II-я Международная конференция «Качество лекарственных средств»   15-17 апреля 2014 года в г. Ялта (гостиница «ЯЛТА-Интурист»), состоится II-я Международная конференция...

Детальніше...

Конференці…

18-02-2014 Просмотров:40045 Новости pr - avatar pr

Конференція ФК 26.02.2014

26 лютого – конференція «Обіг медичних виробів в Україні у 2014 році»   26 лютого 2014 року Державне підприємство «Український фармацевтичний інститут...

Детальніше...

Серія регі…

17-12-2013 Просмотров:39325 Новости pr - avatar pr

Стартувала серія регіональних прес-конференцій за результатами церемонії визнання кандидатів у лауреати Національної Медичної Премії!   Протягом грудня 2013 року та січня 2014го...

Детальніше...

Повний пер…

16-12-2013 Просмотров:39440 Новости pr - avatar pr

Відомі учасники Реєстру "ТОП100 в медицині" 2012-2013 років!   Ознайомитись з переліком кращих представників медичної спільноти та закладів системи охорони здоров’я...

Детальніше...

Визначено …

26-11-2013 Просмотров:39646 Новости pr - avatar pr

Визначено кращого лікаря України!

Визначено кращого лікаря України! Протягом 22-25 жовтня 2013 року на стенді Національної Медичної Премії у межах 22 Міжнародної виставки "Охорона здоров'я...

Детальніше...

Конференці…

19-11-2013 Просмотров:39687 Новости pr - avatar pr

Конференція в Харкові 18.11.2013

В Харкові обговорили новий формат взаємовідносин лікарів і пацієнтів та презентували Національну Медичну Премію! Захист прав пацієнта та медичного працівника є...

Детальніше...

2 дипломи …

15-11-2013 Просмотров:39187 Новости pr - avatar pr

2 дипломи кандидатам НМП

Дипломами кандидатів у лауреати Національної Медичної Премії нагороджено ще 2 представники медичної спільноти!   14 листопада на Вченій раді Інституту стратегічних досліджень...

Детальніше...

Підсумки к…

14-11-2013 Просмотров:39345 Новости pr - avatar pr

Підсумки конференції ФК 01.11.2013

Підсумки конференції "Актуальні питання експорту-імпорту лікарських засобів"   1 листопада 2013 року у Києві відбулась Міжнародна конференція "Актуальні питання експорту-імпорту лікарських засобів",...

Детальніше...

Вітаємо з …

11-11-2013 Просмотров:38867 Новости pr - avatar pr

Вітаємо з ювілеєм Ісаака Михайловича Трахтенберга!

Вітаємо з ювілеєм Ісаака Михайловича Трахтенберга! 11 листопада 2013 року виповнюється 90 років з дня народження і 65 років наукової,...

Детальніше...

Нові члени…

11-11-2013 Просмотров:38577 Новости pr - avatar pr

У Оргкомітеті Національної Медичної Премії – поповнення!   Від 17 жовтня 2013 року до складу Організаційного комітету Національної Медичної Премії увійшли 2...

Детальніше...

Розпочалос…

01-11-2013 Просмотров:40133 Новости pr - avatar pr

Розпочалось формування реєстру кращих медичних працівників 2014 року!   З 1 листопада 2013 року розпочалось формування Реєстру "ТОП100 в медицині" 2014...

Детальніше...

Продовжено…

30-10-2013 Просмотров:39180 Новости pr - avatar pr

Продовжено термін збору виправлених та доповнених документів кандидатів у лауреати Національної Медичної Премії! 20% медичних працівників та лікувально-профілактичних закладів України, кандидатури...

Детальніше...

Фотопроект…

24-10-2013 Просмотров:40617 Новости pr - avatar pr

Фотопроект "Моя професія - моє покликання"

Фотопроект "Моя професія - моє покликання"   За останні 20 років в Україні помітно знизився рівень довіри до лікарів. За даними компанії...

Детальніше...

Пост-матер…

24-10-2013 Просмотров:42806 Новости pr - avatar pr

Пост-матеріал церемонії 23.10.2013

Відомі імена кандидатів у лауреати Національної Медичної Премії!   З повним варіантом ПОСТ-РЕЛІЗУ (текстом, фото, відео з церемонії, а також історією...

Детальніше...

Анонс стен…

22-10-2013 Просмотров:39277 Новости pr - avatar pr

Прийди та проголосуй за кращого лікаря України! Раді повідомити усім тим, кому небайдуже майбутнє української медицини, протягом 22-25 жовтня ви маєте...

Детальніше...

Анонс цере…

17-10-2013 Просмотров:39692 Новости pr - avatar pr

Хто стане лауреатом найвищої громадської відзнаки у сфері медицини? 23 жовтня дізнайся першим імена потенційних кандидатів у лауреати! 23 жовтня у...

Детальніше...

Пост-реліз…

17-10-2013 Просмотров:42359 Новости pr - avatar pr

Пост-реліз Оргкомітету 17.10.2013

Відомий перелік кандидатів у лауреати Національної Медичної Премії! 17 жовтня 2013 року у Міжнародному залі МОЗ України відбулось планове...

Детальніше...

Анонс Оргк…

17-10-2013 Просмотров:39916 Новости pr - avatar pr

Оргкомітет Національної Медичної Премії погодить імена кандидатів у лауреати! 17 жовтня 2013 року в Міжнародному залі МОЗ України відбудеться засідання Організаційного...

Детальніше...

Бути лауре…

08-10-2013 Просмотров:38979 Новости pr - avatar pr

Бути лауреатом Національної Медичної Премії – не тільки престижно, але й вигідно!

Бути лауреатом Національної Медичної Премії – не тільки престижно, але й вигідно! З того часу, як у 2012 році Київська дитяча...

Детальніше...

Hitech Adv…

20-09-2013 Просмотров:40676 Новости pr - avatar pr

Компанія "Hitech Advertisement" стала інноваційним медіа-партнером Національної Медичної Премії!

Детальніше...

З Днем фар…

17-09-2013 Просмотров:39928 Новости pr - avatar pr

Шановні представники фармацевтичної спільноти! Щиро вітаємо Вас з професійним святом - Днем фармацевтичного працівника! Важливою і значущою є ваша повсякденна, гуманна місія...

Детальніше...

Конференці…

05-09-2013 Просмотров:40283 Новости pr - avatar pr

Конференція журналу "Фармацевтичний кур’єр"

  Уважаемые господа! 01 ноября 2013 г. в Киеве состоится Международная конференция «Актуальные вопросы экспорта-импорта лекарственных средств» (далее - Конференция). Организатор...

Детальніше...

Анонс цере…

21-08-2013 Просмотров:42230 Новости pr - avatar pr

Хто стане лауреатом найвищої громадської відзнаки у сфері медицини? 23 жовтня дізнайся першим імена потенційних кандидатів у лауреати! 23 жовтня у...

Детальніше...

Інтерв’ю з…

15-07-2013 Просмотров:42826 Новости pr - avatar pr

Інтерв’ю з Наталією Ружило

"Добра в цьому світі більше і все-таки воно перемагає": інтерв’ю з кращою медсестрою Івано-франківщини Наталією Ружило   Ружило Наталія Степанівна, головна медична сестра...

Детальніше...

Формування…

08-07-2013 Просмотров:40992 Новости pr - avatar pr

Розпочалось формування Реєстру "ТОП100 в медицині" 2013 року! До уваги трудових колективів лікувально-профілактичних закладів, професійних державних та незалежних організацій системи охорони...

Детальніше...

Стати меді…

02-07-2013 Просмотров:6088 Новости pr - avatar pr

У межах першого в історії незалежної України конкурсу для медиків та закладів системи охорони здоров’я пропонуємо ознайомитись з презентацією, обравши...

Детальніше...

Реєстр - н…

25-06-2013 Просмотров:41525 Новости pr - avatar pr

Шановні пані та панове! Ознайомитися з переліком кращих представників медичної спільноти України, які увійшли до Реєстру "ТОП100 в медицині" 2012 року...

Детальніше...

Опублікова…

19-06-2013 Просмотров:42731 Новости pr - avatar pr

Опубліковано реєстр 2012

Опубліковано реєстр кращих представників медичної спільноти України! 17 червня 2013 року стали відомі імена кращих працівників системи охорони здоров’я України 2012...

Детальніше...

ОВОЗ грома…

17-06-2013 Просмотров:40759 Новости pr - avatar pr

Учасники реєстру "ТОП100 в медицині" 2012 року в категорії "Особливий внесок в охорону здоров’я": Громадські діячі"*   * Учасники реєстру, які набрали...

Детальніше...

Корпоратив…

17-06-2013 Просмотров:41252 Новости pr - avatar pr

Учасники реєстру "ТОП100 в медицині" 2012 року в категорії "Корпоративна соціальна відповідальність"*   * Учасники реєстру, які набрали найбільшу кількість експертних голосів,...

Детальніше...

ОВОЗ грома…

17-06-2013 Просмотров:41454 Новости pr - avatar pr

Учасники реєстру "ТОП100 в медицині" 2012 року в категорії ""Особливий внесок в охорону здоров’я": Громадські організації"*   * Учасники реєстру, які набрали...

Детальніше...

Медичні на…

17-06-2013 Просмотров:40870 Новости pr - avatar pr

Учасники реєстру "ТОП100 в медицині" 2012 року в категорії "Медичні навчальні заклади"*   * Учасники реєстру, які набрали найбільшу кількість експертних голосів,...

Детальніше...

Заклади ох…

17-06-2013 Просмотров:42189 Новости pr - avatar pr

Учасники реєстру "ТОП100 в медицині" 2012 року в категорії "Заклади охорони здоров’я"*   * Учасники реєстру, які набрали найбільшу кількість експертних голосів,...

Детальніше...

Викладачі …

17-06-2013 Просмотров:43443 Новости pr - avatar pr

Учасники реєстру "ТОП100 в медицині" 2012 року в категорії "Викладачі медичних навчальних закладів"*   * Учасники реєстру, які набрали найбільшу кількість експертних...

Детальніше...

Адміністра…

17-06-2013 Просмотров:42968 Новости pr - avatar pr

Учасники реєстру "ТОП100 в медицині" 2012 року в категорії "Адміністратори закладів системи охорони здоров’я України"*   * Учасники реєстру, які набрали найбільшу...

Детальніше...

Практикуюч…

17-06-2013 Просмотров:54612 Новости pr - avatar pr

Реєстр "ТОП100 в медицині" 2012 року: категорія «Практикуючі лікарі»*   * Учасники реєстру, які набрали найбільшу кількість експертних голосів, будуть внесені до...

Детальніше...

Реєстр …

17-06-2013 Просмотров:44151 Новости pr - avatar pr

Учасники реєстру "ТОП100 В МЕДИЦИНІ" 2012 року за категоріями: Категорія «Практикуючі лікарі» Категорія «Адміністратори закладів системи охорони здоров’я» Категорія «Ректори медичних навчальних закладів» Категорія...

Детальніше...

Інтерв’ю з…

11-06-2013 Просмотров:43123 Новости pr - avatar pr

Інтерв’ю з Геннадієм Апанасенком

"Будь здоровий, завжди здоровий!": інтерв’ю з кращим санологом України Геннадієм Апанасенком Апанасенко Геннадій Леонідович, завідувач кафедри спортивної медицини та санології...

Детальніше...

Інтерв'ю з…

04-06-2013 Просмотров:42697 Новости pr - avatar pr

Інтерв'ю з Олександром Зубовим

"Врожденная потребность в вспомоществлении себе подобным является основой врачебного искусства": інтерв’ю з кращим практикуючим лікарем-хірургом Донецька Олександром Зубовим Зубов Олександр Дем'янович, лікар-хірург,...

Детальніше...

Інтерв’ю з…

28-05-2013 Просмотров:42441 Новости pr - avatar pr

«Пацієнт завжди має рацію, а медицина без знань – неможлива»: інтерв’ю з кращим ортопедом-травматологом Сімферополя Володимиром Мітьком Мітько Володимир Миколайович, лікар...

Детальніше...

НМП презен…

27-05-2013 Просмотров:41951 Новости pr - avatar pr

НМП презентували на конгресі серцево-судинних хірургів

Національну Медичну Премію презентували у колі серцево-судинних хірургів України та Польщі!   23 травня 2013 року на урочистому відкритті V конгресу...

Детальніше...

Інтерв’ю з…

24-05-2013 Просмотров:43055 Новости pr - avatar pr

Інтерв’ю з Радиславом Котурбашем

"Професія лікаря – це ще й щоденна подвижницька праця, яка вимагає постійної роботи над собою та щохвилинної пильності": інтерв’ю з Радиславом...

Детальніше...

Інтерв’ю з…

22-05-2013 Просмотров:44431 Новости pr - avatar pr

Інтерв’ю з Софією Галяс

"Життя і смерть ходять поруч, а професіоналізм, колективізм, дотримання санітарно-гігієнічних норм та добре слово перемагають хвороби": інтерв’ю з кращим практикуючим лікарем...

Детальніше...

Привітання…

13-05-2013 Просмотров:46033 Новости pr - avatar pr

Привітання до Дня медичної сестри 2013

Вітаємо кращих медсестер України! З нагоди святкування Дня медичної сестри, вітаємо Абашкіну Ларису Олексіївну, Галапац Наталю Богданівну та Ружило Наталю Степанівну...

Детальніше...

НМП стала …

29-04-2013 Просмотров:41264 Новости pr - avatar pr

НМП стала переможцем 7 фестивалю соціальної реклами

Національна Медична Премія стала переможцем 7-го Національного фестивалю соціальної реклами!   Національну Медичну Премію визнали одним із кращих рекламно-некомерційних проектів України...

Детальніше...

Результати…

25-04-2013 Просмотров:42600 Новости pr - avatar pr

Результати Оргкомітету НМП 25.04.2013

Василь Лазоришинець – новий Голова Оргкомітету Національної Медичної Премії!   Засідання Оргкомітету Національної Медичної Премії від 24 квітня 2013 року, що...

Детальніше...

Засідання …

22-04-2013 Просмотров:42665 Новости pr - avatar pr

Засідання Оргкомітету Національної Медичної Премії відбудеться 24 квітня   Засідання Оргкомітету Національної Медичної Премії відбудеться 24 квітня 2013 року в конференц-залі...

Детальніше...

Презантацы…

18-04-2013 Просмотров:55566 Новости pr - avatar pr

Презантацыя НМП на IV Міжнародному Медичному Форумі березень 2013

Найвищу громадську відзнаку у сфері медицини презентували у межах обговорення питань приватної медицини Презентація Національної Медичної Премії – першого в історії незалежної...

Детальніше...

Медичній с…

12-04-2013 Просмотров:43119 Новости pr - avatar pr

Медичній сфері України є ким пишатися: Національна Медична Премія Читаючи більшість загальнопопулярних ЗМІ, дедалі частіше переконуєшся в тому, що значно безпечніше...

Детальніше...

Інтрев’ю з…

02-04-2013 Просмотров:44113 Новости pr - avatar pr

Інтрев’ю з Валентиною Кононенко

"Бачити дитину здоровою - для мене найбільша нагорода": інтерв'ю з кращим, на думку колег, кардіоревматологом України Валентиною Кононенко Кононенко Валентина Миколаївна, лікар...

Детальніше...

Інтрев’ю з…

22-03-2013 Просмотров:45338 Новости pr - avatar pr

Інтрев’ю з Ларисою Абашкіною

"Медична сестра повинна мати стійкий характер і неабиякі організаторські здібності": інтерв’ю з кращою медичною сестрою Ларисою Абашкіною Абашкіна Лариса Олексіївна, медична сестра-анестезіолог...

Детальніше...

Презентаці…

22-03-2013 Просмотров:42003 Новости pr - avatar pr

Презентація НМП на конференції 21.03.2013

Національну Медичну Премію презентували перед професорсько-викладацьким складом! 21 березня 2013 року у рамках ХІІІ Міжнародної наукової конференції щодо формування національних...

Детальніше...

Результати…

20-03-2013 Просмотров:44222 Новости pr - avatar pr

Результати засідання Оркомітету НМП 19.03.2013

Березневе засідання Оргкомітету Національної Медичної Премії підвело підсумки діяльності у 2012 році   Перше у 2013 році засідання Організаційного комітету Національної Медичної Премії...

Детальніше...

Оргкомітет…

18-03-2013 Просмотров:43205 Новости pr - avatar pr

Підсумки 2012-го та плани 2013-го року з’ясовуватимуть на засіданні Оргкомітету Національної Медичної Премії завтра!   Завтра, 19 березня 2013 року, відбудеться...

Детальніше...

Анонс IV М…

17-03-2013 Просмотров:52863 Новости pr - avatar pr

Анонс IV МІЖНАРОДНОГО МЕДИЧНОГО ФОРУМУ

IV МІЖНАРОДНИЙ МЕДИЧНИЙ ФОРУМ, один із партнерів Національної Медичної Премії, відбудеться 16-19 квітня!     16 – 19 квітня 2013 року у м....

Детальніше...

Раїса Бога…

12-03-2013 Просмотров:42414 Новости pr - avatar pr

Раїса Богатирьова про зміцнення престижу професії медика

Раїса Богатирьова повідомила, що «держава докладатиме зусиль для підвищення соціального статусу та зміцнення престижу професії медика» Нещодавно Міністр охорони здоров'я України...

Детальніше...

Інтерв'ю з…

15-03-2013 Просмотров:44758 Новости pr - avatar pr

Інтерв'ю з Віталієм Москаленком

"Бути лікарем – це покликання, а не розрахунок, це гуманність і милосердя, які піднесуть вас на п’єдестал людської вдячності": інтерв’ю з ректором...

Детальніше...

Інтерв'ю з…

10-03-2013 Просмотров:45590 Новости pr - avatar pr

Інтерв'ю з Василем Пришляком

"Хороший лікар – завжди вічний студент": інтерв’ю з кращим кардіологом Тернопільщини Василем Пришляком Пришляк Василь Дмитрович, лікар-кардіолог, доцент кафедри терапії...

Детальніше...

Інтерв'ю з…

07-03-2013 Просмотров:45414 Новости pr - avatar pr

Інтерв'ю з Володимиром Лісовим

"Лікар повинен бути відкритим, незалежно від власного статусу та статусу пацієнта": інтерв’ю з кращим практикуючим урологом України Володимиром Лісовим Лісовий Володимир Миколайович,...

Детальніше...

Інтерв'ю з…

04-03-2013 Просмотров:45991 Новости pr - avatar pr

Інтерв'ю з Миколою Романюком

"Бережіть себе, слідкуйте за собою, вдосконалюйтесь, думайте та будьте обережними": інтерв’ю з кращим практикуючим хірургом Чернігівщини Миколою Романюком Романюк Микола...

Детальніше...

Інтерв'ю з…

01-03-2013 Просмотров:48738 Новости pr - avatar pr

Інтерв'ю з Тетяною Антонець

"Заради спасіння життя хворої дитини варто ризикувати і йти на порушення посадової інструкції та функціональних обов’язків": інтерв’ю з кращим лікарем Вінницької...

Детальніше...

Колективні…

28-02-2013 Просмотров:42528 Новости pr - avatar pr

Колективні подання кандидатів тривають

До уваги трудових колективів закладів та організацій сфери охорони здоров’я! Подовжуються терміни подання кандидатів на отримання найвищої відзнаки у сфері медицини! ...

Детальніше...

Інтерв'ю з…

27-02-2013 Просмотров:46470 Новости pr - avatar pr

Інтерв'ю з Анатолієм Пілецьким

"Лауреат Національної Медичної Премії 2013 року – людина, професіоналізм якої визнала медична спільнота": інтерв’ю з кращим терапевтом Києва Анатолієм Пілецьким Пілецький...

Детальніше...

Інтерв'ю з…

26-02-2013 Просмотров:46983 Новости pr - avatar pr

Інтерв'ю з Віктором Морозом

"В українському суспільстві не вигідно бути здоровим": інтерв’ю з кращим медиком Волинської області Віктором Морозом Мороз Віктор Васильович, лікар-уролог, головний...

Детальніше...

Інтерв'ю з…

22-02-2013 Просмотров:44006 Новости pr - avatar pr

Інтерв'ю зі Світланою Любушкіною

"Не шукайте "чудес зцілення", шукайте хорошого спеціалізованого лікаря": інтерв’ю з кращим практикуючим лікарем-фтизіатром Світланою Любушкіною Любушкіна Світлана Михайлівна, лікар-фтизіатр, завідувач відділенням легеневого...

Детальніше...

Інтерв'ю з…

21-02-2013 Просмотров:46757 Новости pr - avatar pr

Інтерв'ю з Юрієм Кожарою

"Медики і пацієнти повинні йти назустріч один одному": інтерв’ю з кращим медиком столиці та керівником закладу охорони здоров’я Юрієм...

Детальніше...

Інтерв’ю з…

19-02-2013 Просмотров:45011 Новости pr - avatar pr

Інтерв’ю з Ніною Медведчук

"Мрія про медицину народилася тоді, коли я вперше відчула біль утрати дорогої мені людини": інтерв’ю з кращим практикуючим лікарем...

Детальніше...

«Ведіть зд…

18-02-2013 Просмотров:46225 Новости pr - avatar pr

«Ведіть здоровий спосіб життя і не піддавайтеся негативним емоціям»: інтерв’ю з кращою медсестрою України Наталією Галапац

"Ведіть здоровий спосіб життя і не піддавайтеся негативним емоціям": інтерв’ю з кращою медсестрою України Наталією Галапац Галапац Наталія Богданівна, заступник головного...

Детальніше...

Інтерв'ю з…

14-02-2013 Просмотров:46216 Новости pr - avatar pr

Інтерв'ю з Петром Русаком

"Хірургія – справа мого життя": Петро Русак, кращий практикуючий лікар України Русак Петро Степанович, лікар-хірург, кандидат медичних наук, завідувач хірургічним відділенням...

Детальніше...

Інтерв'ю з…

14-02-2013 Просмотров:45885 Новости pr - avatar pr

Інтерв'ю з Олегом Швецем

"Запорука високої кваліфікації лікаря – постійне навчання": інтерв’ю з головним позаштатним дієтологом МОЗ України – Олегом Швецем Швець Олег Віталійович, кандидат...

Детальніше...

Новорічні …

27-12-2012 Просмотров:46138 Новости pr - avatar pr

До Нового 2013 року залишилось рівно 4 дні! Виконавча дирекція Національної Медичної Премії в особі колективу Міжнародного благодійного фонду «Здоров’я...

Детальніше...

Сергія РПК

06-12-2012 Просмотров:46959 Новости pr - avatar pr

Сергія РПК

Київщина, Донеччина, Львівщина та Закарпаття розповіли про своїх земляків, які стали лауреатами найвищої відзнаки у сфері медицини – Національної Медичної...

Детальніше...

Володимир …

03-12-2012 Просмотров:44417 Новости pr - avatar pr

Прошу перерахувати мою грошову премію на потреби Комунальної установи "Ржавецький психоневрологічний інтернат". З повагою лауреат Національної Медичної Премії у категорії "Практикуючі...

Детальніше...

Підтримка …

22-11-2012 Просмотров:46136 Новости pr - avatar pr

Підтримка і нагорода Сінево

Європейська мережа медичних лабораторій «Synevo» підтримала кращих лікарів України 19 листопада 2012 року в Києві відбулась зустріч співголови Оргкомітету Національної...

Детальніше...

Колектив Ш…

21-11-2012 Просмотров:45153 Новости pr - avatar pr

Весь коллектив Представительства искренне благодарен за такую высокую оценку нашей деятельности.Присужденный нам за победу сертификат на 2000 грн. мы хотели...

Детальніше...

Митько пер…

14-11-2012 Просмотров:44217 Новости pr - avatar pr

Прошу мое денежное вознаграждение перечислить на расчетный счет Симферопольского районного территориальногомедицинского объединения ГУ ГКСУ в Автономной Республике Крым для...

Детальніше...

Анатолій П…

13-11-2012 Просмотров:44979 Новости pr - avatar pr

Прошу перерахувати мою грошову премію в сумі 2,000 грн. релігійній общині УПЦ на честь Косьми та Деміана на розвиток духовності...

Детальніше...

Запорука п…

13-11-2012 Просмотров:45111 Новости pr - avatar pr

Хочу привітати Вас з прекрасно організованою і проведеною церемонією нагородження лауреатів Національної медичної Премії. Також хочу офіційно повідомити, що фонд...

Детальніше...

Стати спон…

13-11-2012 Просмотров:6623 Новости Super User - avatar Super User

Спонсори Національної Медичної Премії – це фізичні чи юридичні особи, які забезпечують підтримку проведення конкурсу «Національна Медична Премія». Статус ...

Детальніше...

Ємець пере…

08-11-2012 Просмотров:45238 Новости pr - avatar pr

Ілля Ємець передав грошову частину винагороди на подарунки дітям, які лікуються в Центрі дитячої кардіології та...

Детальніше...

Реєстр ТОП…

06-11-2012 Просмотров:45016 Новости pr - avatar pr

З початку грудня розпочнеться голосування практикуючих лікарів в Інтернеті. Для голосування в Інтернеті Експерту необхідно отримати персональний код, який  буде розміщений...

Детальніше...

Реєстр ТОП…

06-11-2012 Просмотров:44824 Новости pr - avatar pr

До 30 листопада триватиме подання кандидатів до Реєстру. В 2012 році кандидатів до реєстру «ТОП100 в медицині» подають наступні Експерти: -  Колективні...

Детальніше...

Реєстр ТОП…

06-11-2012 Просмотров:45635 Новости pr - avatar pr

15 жовтня розпочалося формування реєстру "ТОП100 в медицині" 2012 року.

Детальніше...

Відбулась …

26-10-2012 Просмотров:46286 Новости pr - avatar pr

25 жовтня 2012 року в Комсольській Правді відбулась прес-конференція за результатами церемонії нагородження лауреатів Національної Медичної Премії.

Детальніше...

призи для …

21-10-2012 Просмотров:47161 Новости pr - avatar pr

Переможців відзначили нагородою з зображенням золотої голови Асклепія, дипломами, подарунками та сертифікатами на отримання грошових винагород, розмір яких сягав від...

Детальніше...

42 Націона…

21-10-2012 Просмотров:46143 Новости pr - avatar pr

19 жовтня 2012 року 42 Національні Медичні Премії знайшли своїх власників!

Детальніше...

Місце пров…

06-10-2012 Просмотров:46046 Новости pr - avatar pr

Нагородження лауреатів Національної Медичної Премії відбудеться у Холі Чемпіонів НСК Олімпійський.

Детальніше...

"МOРІ…

20-08-2012 Просмотров:47976 Новости Super User - avatar Super User

Медіапартнером конкурсу "Національна Медична Премія" став видавничий дім "МOРІОН".

Детальніше...

На чергови…

19-09-2012 Просмотров:46796 Новости Super User - avatar Super User

На чергових зборах Організаційного комітету Конкурсу, що відбудуться 25 вересня 2012 року, буде затверджено перелік лауреатів Національної Медичної Премії.

Детальніше...

Національн…

20-08-2012 Просмотров:47980 Новости Super User - avatar Super User

Інформаційним партнером церемонії нагородження лауреатів Національної Медичної Премії стала "Національна радіокомпанія України".

Детальніше...

МОЗ Україн…

20-08-2012 Просмотров:47336 Новости Super User - avatar Super User

Нагородження лауреатів Національної Медичної Премії внесене до Плану заходів МОЗ України, скерованих на розвиток громадянського суспільства.

Детальніше...

"Укра…

20-08-2012 Просмотров:48207 Новости Super User - avatar Super User

Інформаційним партнером церемонії нагородження лауреатів Національної Медичної Премії стало видання "Україна молода".

Детальніше...

Урочиста ц…

20-08-2012 Просмотров:48087 Новости Super User - avatar Super User

Урочиста церемонія нагородження лауреатів перенесена на 19 жовтня 2012 року.

Детальніше...

"Укрі…

20-08-2012 Просмотров:47899 Новости Super User - avatar Super User

Інформаційним партнером церемонії нагородження переможців конкурсу "Національна Медична Премїя" стало інформаційне агентство "Укрінформ".

Детальніше...